Так, можна. Щоб оскаржити рішення військово-лікарської комісії потрібно: Подати заяву про перегляд рішення комісії до ВЛК вищого рівня, обов'язково зазначивши причину перегляду рішення. До заяви необхідно додати всі документи, надані ВЛК, рішення якої оскаржується.
Важиливо, згідно з рішенням Верховного Суду України, судове оскарження рішення ВЛК не можливе.
Так, дозволяється виїзд за межі України за умови наявності підтверджуючих документів:
Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
21 жовтня 2022 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 1202 "Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану" ("Постанова №1202").
Відповідно до Постанови №1202, посвідки на постійне або тимчасове проживання, строк дії яких закінчився або які підлягають обміну після 24 лютого 2022 року, залишаються дійсними до закінчення воєнного стану та впродовж 30 днів після нього. Такі посвідки засвідчуватимуть законність перебування на території України іноземців та осіб без громадянства, яким вони належать.
Продовження строку дії такої посвідки або її обмін мають відбутись впродовж 30 календарних днів з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні. Спрощення режиму проживання на території України осіб, які не є її громадянами, не стосуються громадян Російської Федерації.
Нагадаємо, що посвідка на тимчасове або постійне проживання підлягає обміну у разі:
  • зміни інформації, внесеної до неї (наприклад, зміна імені іноземця або особи без громадянства);
  • виявлення помилки в інформації, внесеної до посвідки;
  • закінчення строку дії посвідки; та
  • непридатності посвідки для подальшого використання.
Оскільки на тимчасово окупованій території фактично діє юрисдикція та застосовується законодавство окупаційної влади, документи про розірвання шлюбу видані такою владою не можуть бути прийняті органами державної влади на іншій території України.